Siz de canım sıkılıyor, ne yapmalıyım diyenlerden misiniz? İnanın, bu aralar hepimiz biraz öyleyiz.

Canınız sıkılıyor. Canımız sıkılıyor. İnanın bu aralar hepimizin canı her zamankinden fazla sıkılıyor. Malum covid günleri ne rahat rahat sosyalleşmemize izin veriyor, ne de gezip hafa dağıtmamıza. Ama yapacak pek bir şey de yok. İçinde bulunduğumuz gerçekliği değiştiremeyiz ama şu can sıkıntısından kurtulmak için bir şeyler yapabiliriz.

1- Kim demiş uzun süredir görüşmediğiniz insanlarla uzaklaştınız diye? Bir telefonun ucundalar, ve inanın onların da canı sıkılıyor. Arayın. En son kim aramıştı diye hiç düşünmeden sevdiğiniz, size iyi gelecek ve özellikle de uzun süredir görüşmediğiniz birini arayın. Anılar canlansın, yaşadıklarınız yeniden kıymete binsin, hayatınıza sesiyle yeni bir enerji gelsin.

2- Evinize başka bir gözle bakın. Muhtemelen ev oda toplamaktan, temizlik yapmaktan bıkmışsınızdır. O zaman bunu daha iyi bir yaşam için bir oyuna çevirin. Feng Shui yapıyorum diyin kendinize, evimin enerjisini düzenliyorum. Başka bir gözle bakıp evinize, terk edilmiş, ilgilenilmemiş alanları düzenleyin, tamiri ihtiyaç duyan eşyalara el atın, eski eşyalarınızı karıştırın. Buradan feng shui yazımızı da okuyabilirsiniz.

3- Yazın. Çizin. Söyleyin. Üretin yani, elbet vardır bir yetenğiniz yapmaktan hoşlandığınız bir şeyler, bir uğraşınız! Uzun süredir dinlemediğiniz bir albümü açın bağıra çağıra eşlik edin, dans edin. Bir öykü, bir deneme, bir şiir kaleme alın. Bir kağıda çiziktirin. Eminiz, iyi gelecek. İlham lazımsa, şu yazımıza bir göz atın deriz.

4- Hayal kurun! Kim demiş hayal kurmak boş diye? Bir hayaliniz olmazsa nasıl gerçekleşmiş bir hayaliniz olur sonra? Gözlerinizi kapatın ve uçuşa geçin. Hiç olmayacak, olması imkansız şeyler de hayal edebilirsiniz, yeter ki siz de bilin bunun bir hayal olduğunu. Ve düş dünyanızın rengarenk kıyılarına açılın.

5- Bilgi edinin. Sizi şaşırtan bir şeyler öğrenin. Araştırın. Aklınıza bunca zamandır takılan bir şey vardır elbette. Dalın internete ve kaynak kaynak gezin. O şeye dair edinilecek bilginin suyunu çıkarın. Kendinizi şaşırtın, sonra eşinizi dostunuzu şaşırtırsınız bu bilgiyle.