1. Dekoratif Olmak Sizin Elinizde
1
Kış gelince evimizde daha çok vakit geçireceğimiz aşikar. Bu kış evimizle uğraşmak, evimizi düzenlemek ve süslemek için harika bir zaman olabilir.

2. Tablo Gibi Bir Ev
 2
Tek bir duvara resim yaparak, tablo gibi bir eve sahip olabilirsiniz. Bir de bu resim doğadan unsurları içeriyorsa, kendinizi içeride değil de dışarıda hissedebilirsiniz. Üstelik evinizin derinliğini arttırır.

3. Bir Duvar, Çok Çerçeve
3
Ya da birden çok çerçeve ile duvarınızı kaplayabilirsiniz. Çerçevelerdeki resimler birbirinden farklı veya aynı tarzda, hatta tamamen aynı olabilir. Resimleri mevsime veya keyfinize göre değiştirebilirsiniz.

4. Evinizde Bir Meşe Ağacı
4
Toplayacağınız meşe palamutlarını boyayarak ve güzelce bir dal parçasına asarak, masanızın üzerine bir meşe ağacı koyabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz?

5. Çocuklara Daha Çok Alan
5
Özellikle çocuk odalarında daha çok alan açmak gerekiyor ki rahat rahat oynasınlar! Resimdeki gibi bir gömme dolap tasarlatıyorsanız, çok fonksiyonel olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.  Hem yatak, hem elbise dolabı, hem kitaplık!

6. Yaprak Sanatı
6
İrice bir yaprağa vereceğiniz kelebek, yarasa ve benzeri bir şekil ile etkileyici bir tablo yaratabilirsiz.

7. Çerçevesiz Aynalar
7
Özellikle küçük veya çok objeli alanlarda çerçevesiz ayna kullanın. Hem alanı büyük gösterir, hem de kalabalığın yaratacağı göz yorgunluğunu alır.

8. Yatak Başınızı Süsleyin
8
Yatak başınızı boyamak veya yapışkanlı süslerle dizayn etmek yatak odanıza bolca yaratıcılık katacaktır. Duvar renginizle aynı tondan fakat onun kontrastı bir rengi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

9. Detaylarla Yakalanan Estetik
9
Bazen ufacık bir detay, bütün odayı kaplar. Resimdeki örnekte görüldüğü gibi, yatak başı dikkati  kendine çekiyor ve duvarın boşluğunu göstermiyor. Özellikle çerçeve asamayacağınız bir yatak odanız varsa, yatak başı ile bu eksikliği giderebilirsiniz.

10. Mesaj Kaygınız Varsa…
10
Duvarlarınız ne güne duruyor? Dekoratif harflerle sevdiğiniz bir cümleyi yazabilir, her gününüze ilham katabilirsiniz.

11. Duvar Defteri
11
Fotoğrafları, size ilham veren sözleri, notlarınızı çerçeveleme kaygısı duymadan duvara yapıştırabilirsiniz. Hatta bir duvarınızı sadece buna ayırabilirsiniz. Dekoratif olmakla kalmaz, size ve misafirlerinize ilham da verir.

12. Doğadan Masanıza
12
Doğal malzemelerle masanızı süslemeye ne dersiniz? Evinize naturel bir hava katmanın yanı sıra hayli ekonomik de olabilir. Cam bir masa veya sehpa ise, dar alanları geniş göstermeye yarayacaktır.

13. En Sevdiğiniz Köşe
13
Evinizin çok beğendiğiniz bir köşesi mi var? O alanı yansıtan bir ayna koyun.

14. Evinizi Neşelendirin
14
Sade bir ev her zaman tercih sebebi olabilir, ancak renkli bir odanın size katacağı hareketi ve enerjiyi de ıskalamayın. Odanızı şenlendirin.

15. Sadelik Sevenlere
15
Sade bir oda tercih ediyorsanız, az eşya kullanın. Beyazı tercih edin. Yine de… Duvarları gökyüzü fotoğrafıyla kaplamaya ne dersiniz? Böyle bir koltukta oturmak müthiş bir his olmaz mıydı?

16. Kurallara Sıkışıp Kalmayın
16
Mumların masanın üzerinde ya da vitrinde durması gerekmiyor. Ya da benzer objelerin… Şık bir altlıkla yere koyabilir ve onları daha çarpıcı bir dekoratif unsur haline getirebilirsiniz.

17. Kurallara Sıkışıp Kalmayın
MINOLTA DIGITAL CAMERA
Ve sadece mumlara değil, evinizdeki tüm malzemeye bu gözle bakabilirsiniz.