En yakışıklı erkekler mi dediniz? Yakışıklıları seçmek hiç kolay olmadı. Zevkler tartışılmaz ama 18 yakışıklı erkeği bu yazıda bulundurduk. Biri uymazsa diğeri mutlaka size uyacaktır. Sıralamamızın bir önemi yok, onları kendi içlerinde yarıştırmadık. Eksiğimiz olduğunu düşünüyorsanız lütfen yorumlara yazın, ekleyelim. İşte son 100 yılın en yakışıklı erkekleri:

1. Ian Somerhalder


1-ian-somerhalder
Ian Joseph Somerhalder, Amerikalı aktör, model, aktivist ve direktör. 1978 doğumlu, Yay burcu. Onu Lost ve Vampir Günlükleri’nden tanıyoruz. Onu 2010 yılında söylediği şu sözlerle tanıyalım: “Bu yıl  doğum günü dileğim, yaşam alanımızı koruyan ve tüylü dostlarımızı besleyen projeleri desteklemek için bir araya gelip fon toplamamız.”

2. Johnny Deep

2-johnny

Yeni nesil onu nasıl bilir bilemiyoruz ama o, bir neslin idollerinden. Sadece bir aktör demek yetmez Deep’e, o bir star. Arizona Rüyası, Çikolata, Charlie ve Çikolata Fabrikası, Karayip Korsanları ve daha onlarca filmin efsanevi oyuncusu…  Depp, İkizler burcu, 63 doğumlu.

 

3. Brad Pitt

3-brad

Evliliği, boşanması, çocuklar derken hala gündemde Brad Pitt. Yaşıtı Johhny Deep ile beraber bir neslin idollerinden o da… Dönüş Kulübü, Snatch, 7(Seven), 12 Maymun gibi efsanevi filmlerin başrol oyuncusu. Yay burcu…

 

4. Keanu Reeves

4-keanu

Ah Neo vah Neo… Keanu’yu nasıl bilirsiniz? Elbette Matrix, çekik güzel gözleri ve mütevazi karakteri ile. Beyrut’ta doğma, Toronto’da büyüme Keanu 64 doğumlu bir başak burcu. Keanu da Deep ve Pitt ile birlikte bir jenerasyonun ergenlik hayallerini süsleyen kişi olma ünvanını rahatlıkla taşır.

 

5. Marlon Brando

5-marlon

Marlon Brando ismi deyince bizler efsane diyoruz. Eğer ki hala “o kim” diyenler varsa, sinema tarihinin en karizmatik ve en yakışıklı aktörlerinden biri olan Marlon Brando dersine çalışmaya hemen başlasın. Çünkü Brando demek Godfather yani Baba demek.  2004 yılında 80 yaşında kaybettiğimiz aktör, sinema tarihinden hiç silinmeyecek isimlerden biri.

 

6. Kellan Lutz

6- Kellan-Lutz
Amerikalı model ve oyuncuyu Alacakaranlık serisindeki vampir Cullen rolü ile tanıyoruz. 1985 doğumlu bir balık burcu kendisi. Calvin Klein reklamlarıyla onu daha yakından tanıdık.

 

7. Raoul Bova

7-Raoul-Bova
İtalyan yakışıklılığının bir temsilcisi Bova. Aktör, 71 doğumlu, Aslan Burcu. 16 yaşındayken sırtüstü 100 metrede şampiyonluk alan bir yüzücü iken, kendisini sinema ve tiyatroya vermiştir.

 

8. James Dean

8-james dean
Gün gelecek James Dean’i bilmeyen bir nesil yetişecek mi? Umarız ki bu asla olmaz. O sadece bir oyuncu değil, bir ikon da. Asi Gençlik ve Cennetin Doğusu gibi sinema klasiklerinde rol almış ve ilk başrolüyle Oscar’a aday gösterilmiş az sayıda oyuncudan birisi olmuştur. 24 yaşında, daha gencecik iken bir trafik kazasında dünyaya gözlerini kapaması ile de efsaneleşmiştir.

 

 

9. Alain Delon

Alain Delon, French actor. About 1980
Delon, bu yazının yazıldığı sırada 85 yaşında, Umarız daha da uzun bir ömrü olur. Avrupa’nın en önemli oyuncularından biri olarak bilinen Fransız oyuncu, 1960’ların seksi ikonlarından biri.

 

 

10. Jared Leto


10-Jared-Leto

1971 doğumlu, Amerikalı aktör ve müzisyen. Panik Odası gibi meşhur filmlerde oynamanın yanı sıra, gitar çalar şarkı söyler kendisi. Ayrıca Philadelphia University of the Arts’ın resim bölümünü okumuştur. Oğlak burcu. 2014’te En İyi Yardımcı Oyuncu Oscar’ını almıştır.

 

 

11. Matt Bomer 

Matt Bomer - Entertainment Weekly Shoot May 16, 2012

77 doğumlu Amerikalı aktör. Terazi burcu. 2012’de gay olduğunu açıklayarak kadın hayranlarını üzmüştür, ama mutlu olsundur.  LGBT hakları aktivistidir. 3 çocuğu vardır. Şu aralar The Sinner dizisinde oynamaktadır.

 

12. Sam Heughan

Outlander’ın Jamie Fraser’ı, gönüllerin kızıl saçlı, İskoç kanlı prensi. 80 doğumlu aktör, yapımcı, yazar ve girişimci. Boğa burcu. 2020’de kendi viski markasını piyasaya sürdü. İsmi ne mi? The Sassenach 🙂

 

13. Hrithik Roshan

Hrithik-Roshan

1974 doğumlu Hintli oyuncu. Bollywood’un en fazla para kazanan aktörlerinden biri olan Hrithik, son 20 yıldır bir seks sembolü. Asya’nın en seksi erkeklerinden biri olarak biliniyor.

 

14. David Beckham

14-DAVID-BECKHAM

İngiliz eski futbolcu, Inter Miami CF’nin şu anki başkanı ve ortak sahibi. 75 doğumlu Boğa burcu. 2004’te dünyanın yüksek ücretli futbolcusu seçildi. Manchester United, Real Madrid, Milan , Paris Saint-Germain takımlarında oynadı. Spice Girls grubunun eski üyelerinden Victoria Beckham ile de evlidir. Futbolu bıraksa da reklam oyunculuğu yaparak servetini katlamaktadır. Eşi ile birlikte servetleri 450 milyon doları buluyor.

 

 

15. Omar Borkan Al Gala 

15-Omar Borkan Al Gala
Iraklı model, aktör ve fotoğrafçı. 2013 yılındı Suudi Arabsitan’dan “çok yakışıklı” olduğu gerekçesi ile kovulunca uluslararası bir üne kavuştu. Dünyadaki en yakışıklı Arap erkeği olarak da biliniyor. Yengeç burcu

 

16. Lenny Kravitz

16-lenny-kravitz


Amerikalı şarkıcı-söz yazarı, enstrümantalist, plak yapımcısı ve oyunc; işte karşınızda Lenny Kravitz. 64 doğumlu şarkıcı, 1999, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında En İyi Erkek Vokal Performansı dalında Grammy ödülünü de kapmıştır.

 

17. Ben Dahlhaus

17-Ben Dahlhaus
1994 Almanya Solingen doğumlu model. Gerçi bundan da çok emin değiliz, çünkü hakkında bilgi bulmak neredeyse imkansız gibi. Bildiğimiz şey, 2014 yılında, BuzzFeed tarafından “dünyanın en güzel adamı” seçildiği.

 

 

18. Nathan Owens

18-Nathan Owens

1984 doğumlu Amerikalı aktör, model ve yapımcı. Balık burcu.

Bizden bu kadar. En yakışıklı erkekler listemize ek yapmak isterseniz, gözlerimiz bayram eder.