İngiliz Guardian Gazetesi'nin verdiği bir habere göre, efsanelerde anlatılan ve cadıların uçarak seyahat etmelerini sağlayan süpürgenin gerçek olduğu kanıtlandı.

Yapılan açıklamaya göre, Birleşik Krallık'ın Nottingham şehrinde 7 kuşaktır Wilkinson ailesinin yaşadığı bir şatonun eski eşya deposundan sesler gelmeye başladı. Ev sakinleri sesin fare veya benzeri bir hayvan tarafından çıkarıldığını düşünerek depoya indi. Deponun ciddi bir şekilde karıştırılmış ve dağılmış olduğunu gören aile olayın hırsızlık ile bağlantılı olduğunu düşünerek güvenlik birimlerini çağırdı.

Şatoya gelen güvenlik birimleri, deponun kapısını açınca havada duran eski bir süpürgeyi ve süpürgenin hareket ettiğini fark ettiler. Süpürgenin şiddetle savrulduğunu ve duvarlara çarptığını raporlayan görevliler, zorla zapt ettikleri süpürgeyi bir kafese koyup inceleme birimine götürdü. 

Yapılan açıklamaya göre, süpürgenin sürekli hareket ettiği, fırsat bulursa yükseldiği ve onu tutmaya çalışanları engellediği belirtiliyor. Efsanelerde ve hikayelerde geçen uçan süpürgenin büyük olasılıkla bu tip bir süpürge olduğu söyleniyor.

Süpürgenin nasıl, ne şekilde uçabildiği konusunda ise araştırmalar devam ediyor.

Twitter'da, #witchinson hashtag'i ile konu hakkında çok sayıda paylaşım yapılmış durumda. Wilkinson ailesinin büyük büyük büyük büyükannelerinin cadı olarak bilindiği, ailenin garip alışkanlıkları olduğu (asla ilaç kullanmadıkları ve doktor görmedikleri, dolunayda iş veya okula gitmedikleri, her zaman siyah giyindikleri gibi) söylenenlerden bazıları… Ailenin 7 yaşındaki oğlu Jr. Harold Wilkinson'ın kavga ettiği bir arkadaşını sadece bakarak havaya kaldırdığı da okul arkadaşlarının sosyal medya hesabından paylaşılmış.

Araştırmaların sonucunu tüm Birleşik Krallık merakla bekliyor. Guardian Gazetesi gelişmeleri sıcağı sıcağına paylaşacağını belirtmiş. Biz de bu vesileyle, 1 Nisan'ınızı kutluyoruz. Şaka yani, şaka… Ama bu uzunlukta bir yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için de teşekkür ederiz. Okumak güzeldir!

broom